Korzyści i rodzaje dyfuzorów aromaterapeutycznych

Korzyści i rodzaje dyfuzorów aromaterapeutycznych

September 17, 2022 0 By admin

Relaksowanie zmysłów to zadanie dyfuzora do aromaterapii. Celem jest zapewnienie w domu lub biurze przyjemnego, orzeźwiającego i relaksującego zapachu. Ten produkt do aromaterapii może zapewnić zapachy, które są kojące i neutralizują wszelkie szkodliwe alergeny dla osób mieszkających i odwiedzających dom. Na przykład, jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia, korzystne może być umieszczenie dyfuzora do aromaterapii w pomieszczeniu, w którym zwierzę śpi lub spędza większość czasu. W ten sposób dyfuzor zneutralizuje większość sierści zwierząt domowych, czyniąc go bardziej znośnym tych, którzy są wrażliwymi alergiami.

Znajomość różnych typów dyfuzorów

Obecnie na rynku dostępne są różne typy tych dyfuzorów. Pierwszym z nich są świece, choć jako popularna metoda nie jest przekonująca we wszystkich sytuacjach, ponieważ uwalnia dym w powietrze wraz z zapachem świecy.

Dyfuzor trzcinowy

Innym produktem jest dyfuzor trzcinowy. Wykorzystuje się do tego patyczki umieszczone w butelce wypełnionej olejkiem do aromaterapii. Dyfuzor trzcinowy pochłania olej z pałeczek i uwalnia go w powietrze. Chociaż ma najdłuższą trwałość ze wszystkich produktów z dyfuzorem, nie jest tak skuteczny w pokrywaniu większych powierzchni i dlatego wymaga większej liczby sztyftów.

Dyfuzor elektryczny

Najpopularniejszym rodzajem takiego produktu do aromaterapii jest elektryczny dyfuzor do aromaterapii. Podłączając dyfuzor do gniazdka w ścianie, wydmuchuje strumień zimnego powietrza na wkładkę lub kolumnę oleju w celu dozowania zapachu do pomieszczenia.

Dyfuzor na baterie

Istnieją również dyfuzor do olejków eterycznych do aromaterapii zasilane bateriami, które stosują tę samą metodę do dozowania olejku. Skuteczność tych produktów polega na tym, że rozprowadzają aromat po całym pomieszczeniu, a nie tylko wokół dyfuzora. Wadą tego typu dyfuzora jest to, że zbiornik oleju musi być często wymieniany, ponieważ wentylator wysusza wkładkę i stale zużywa więcej oleju do wytwarzania pary.

Nebulizator

Droższym, ale skutecznym dyfuzorem do aromaterapii jest nebulizator. Uzasadnienie wyższej ceny wynika z podejścia do dyspergowania olejów. Nebulizator pompuje powietrze do oleju, tworząc w końcu gaz, który może zostać rozprowadzony w powietrzu. Takie podejście jest bardziej efektywnym wykorzystaniem oleju, ponieważ nie odparowuje on tak szybko w powietrzu, ale jest rozprowadzany w powietrzu.