Jak wybrać odpowiedni olejek do dyfuzorów olejków eterycznych?

Jak wybrać odpowiedni olejek do dyfuzorów olejków eterycznych?

September 17, 2022 0 By admin

Olejki eteryczne istnieją od wieków. Odgrywają cenną rolę, wpływając pozytywnie na mózg poprzez zmysł węchu i mogą kontrolować takie części naszego umysłu, jak emocje, nastroje, pamięć i uczenie się. Można je wchłonąć przez skórę, podobnie jak podczas masażu, ale najpopularniejszą metodą jest ich wdychanie. Mogą mieć określony efekt w zależności od rodzaju użytego oleju. Olejki mogą być stosowane w celu podniesienia na duchu, uspokojenia, pobudzenia lub odprężenia. Dyfuzory olejków eterycznych ułatwiają rozprowadzenie przyjemnego zapachu w powietrzu, którym oddychamy.

Olejki eteryczne są nawet dziś używane przez duże firmy na rynku. Johnson i Johnson używają olejku lawendowego w mydle i szamponie do kąpieli na noc dla dzieci, aby pomóc im spać i poprawić ich sen. Vicks używa olejku eukaliptusowego, olejku z gałki muszkatołowej i oleju  dyfuzor do olejków eterycznych z liści cedrowych. Olejek eukaliptusowy działa jako środek tłumiący kaszel i może być stosowany w dyfuzorach olejków eterycznych w tym samym celu.

Wybór odpowiedniego oleju do dyfuzorów olejków eterycznych wymaga tylko trochę badań. Powinny być w 100% czyste i nie być w żaden sposób przetwarzane. Muszą być pozyskiwane z roślin, owoców, drzew lub kwiatów. Istnieją strony internetowe, które oferują informacje o korzyściach płynących z każdego olejku, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, a także o możliwych kombinacjach dla stworzenia przyjemnego zapachu.

Ale najłatwiej jest po prostu pójść do dowolnego sklepu ze zdrową żywnością i niektórych aptek i wybrać te, które chcesz. Najpierw zbadaj strony internetowe, aby zobaczyć, które z nich Cię interesują, i sporządź listę. Następnie idź do sklepu, aby powąchać każdy z nich. Możesz przynieść trochę ziaren kawy, aby powąchać pomiędzy każdym zapachem. Niektóre będą pachnieć wspaniale i będą pracować dla Ciebie, ale niektóre nie, a to daje Ci szansę się przekonać. Możliwe jest zastąpienie jednego drugiego, który ma te same zalety.